1999' den beri hizmete devam etmekteyiz.

Trabzon Lisesinden mezun olduktan sonra 1983 yılında ÖSYM sınavında derece ile girdiğim Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce)’nden 1990 yılında mezun oldum. Sonrasında TUS sınavında derece yaparak girdiğim Ankara Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalından 1996 yılında ihtisasımı tamamlayarak kadın doğum uzmanı oldum. 1997 Yılında Rize Pazar Devlet hastanesinde uzman olarak atandım. 1998 Yılında A.B.D. Stanford Üniversitesi Hastanesi Kadın Doğum Bölümü Laparaskopi Eğitim Merkezinde 6 ay çalıştım. Takiben Ülkeme dönüp Ankara Özel Sevgi hastanesinde Riskli Gebelik ve Tüp bebek bölümlerinde çalıştım. Bunun yanı sıra 1999 yılında Ankara’da özel Muayenehane açtım. Sevgi Hastanesi kapandıktan sonra 2000 Yılında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesine Kadın Doğum Uzmanı olarak atandım. 2002 yılında aynı hastanede ek görev alarak başhekim yardımcısı oldum. 2012 yılında tam gün yasası çıkınca devlet görevimden ayrılıp TOBB Etü Ünv. Hastanesinde kadın hastalıkları ve doğum bölümünde çalışmaya başladım. 2021 yılında ise Kadın Hastalıkları ve Doğum alanından Doçentlik ünvanı aldım ve halen Ankara Söğütözü mah. Özel Muayenehanemizde çalışmaya devam etmekteyim.

Eğitimler;

  • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce)

  • İhtisas : Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.B.D

  • 2000 Yılında Üst İhtisas : Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelikler) (Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğtm. ve Arşt. Hastanesi) IVF-Tüp Bebek (Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi)

  • 1998 Yılında Laparoskopik Cerrahi (A.B.D. Stanford Üniversitesi Kadın Doğum Bölümü Endoskopi Eğitim Merkezi)

  • Robotik Cerrahi (Almanya Leverkusen Hastanesi Kadın Doğum Kliniği)

Tıbbi Tedaviler;
Tüp Bebek ve Tedavisi
Ayrıntılı Fetal Ultrasonografi
Fetal ekokardiyografi
Yüksek Riskli Gebelik
Amniyosentez
Koryon villus
Kordosentez
Fetal Anemi ve Anomaliler
Çoğul Gebelik ve Tahliyesi
Servikal Yetmezlik

Doç. Dr. Şenol Kalyoncu

Platin Tower İş Merkezi No:7/9
Ankara - Çankaya

Tedavi Alanlarımız:  Tüp Bebek Çözümleri, Hamilelik, Dış Hamilelik, Düşük ve Tekrar Durumu, Doğum Öncesi ve Sonrası Kontrolleri, Vajinada Gerçekleşen Kuruluk, Vajinada Oluşan Enfeksiyon Hastalıklar, Vajinada Oluşan Mantarlar, Klamidya Hastalığı, Sancılı Adet Dönemi ve Düzensizliği, Yumurtalıkta Oluşan Fibrokistler, Menopoz Çağı ve Çözümleri, Rahim Ağzı Hastalıkları, Genital Bölgede Oluşan Siğiller, İdrar Tutamama ve Kontrolsüzlüğü